Tiramisù s Recioto della Valpolicella DOCG a malinami

Cz Ingredients

SUROVINY (pro 6 osob)


4 žloutky

1 sklenice vína Recioto della Valpolicella DOCG

150 g cukru

300 g malin

12 dámských prstů

100 ml smetany na dezerty

200 g mascarpone

Mátové lístky podle chuti

Hořké kakao (nepovinné)

Cz Instructions

Kategorie

Cukroví

Doba přípravy

45 minut

Příprava

Oddělte žloutky od bílků. V míse vyšlehejte žloutky se 100 g cukru do světlé a nadýchané pěny.
Odděleně vyšlehejte smetanu a bílky, poté obě hmoty opatrně vmíchejte a míchejte odspodu nahoru. Nakonec přidejte mascarpone. Vše jemně promíchejte, dokud nezískáte hladký krém. Přikrytou mísu vložte do chladničky, zatímco budete pokračovat ve zbytku přípravy.

Maliny rozkrájejte na poloviny, ale nezapomeňte jich asi deset nechat vcelku jako ozdobu. Připravte si malý hrnec. Nalijte do ní 1 sklenici vína Recioto della Valpolicella DOCG, přidejte 50 g cukru a maliny. Nechte 5 minut povařit. Pomocí sítka oddělte sirup od malin.

Rychle namočte dámské prsty do sirupu Recioto a malin (nesmí se příliš namočit) a začněte skládat pánev Tiramisù: střídejte vrstvu dámských prstů s krémem z mascarpone a karamelizovanými malinami.
Formu na pečení zakryjte potravinovou fólií a dejte ji do chladničky, dokud nenastane čas k podávání. Vyjměte tiramisu z lednice, odstraňte fólii a na poslední vrstvu položte čerstvé maliny a lístek máty.

Sladkost je naservírována.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram