SÝR ASIAGO CHOP

Sýr s tisíciletou historií, který se zrodil na jedinečném území podle mlékárenské tradice předávané po generace. Neskutečná pochoutka vyráběná ve dvou hlavních typech: Asiago DOP Fresco e Asiago DOP Stagionato (Čerstvý Asiago CHOP a Zralý Asiago CHOP).

PROMOTÉR

Konsorcium pro Ochranu Sýra Asiago

Jedná se o sdružení sýrařů a výrobců zrajících sýrů. Jeho úkolem je chránit, propagovat, vylepšovat a informovat spotřebitele o značce, označení a sýru Asiago CHOP v Itálii i v zahraničí. Sleduje výrobek od sběru surovin až po jeho uvedení na trh, přičemž ověřuje dodržování Specifikace výrobku.

PŮVODNÍ ÚZEMÍ

Mezi přírodou a tradicí.

Území, kde příroda a člověk vždy žili vedle sebe. Zeměpisné prostředí, které obklopují hory a pláně procházející zvlněnými kopci. Zde, všude kolem náhorní plošiny Asiago, zvláštní mikroklima vytvořilo obrovskou biologickou rozmanitost ve vegetaci.
Dar přírody, který se stává potravou našich krav: zrodí se tak nejlepší mléko, mléko, ze kterého vznikne nejlepší sýr.

PŘEJÍT NA WEBOVÉ STRÁNKY PROMOTÉRA

PRODUKTY

Dokonalé chutě, poznamenané časem.

  ČERSTVÝ ASIAGO CHOP

  Veškerá chuť čerstvě nadojeného mléka v sýru s plnotučným mlékem zrajícím alespoň 20 dní. Čerstvé Asiago CHOP taje v ústech s každým soustem a dodává sladké a lehce kyselé tóny.

 • ČERSTVÝ ASIAGO CHOP HORSKÝ PRODUKT

  Klenot pochoutek, vyrobený z mléka nadojeného v horách, zpracovaného a zrajícího minimálně 30 dní v nadmořské výšce nad 600 metry v nekontaminovaném prostředí Předalp.

 • ČERSTVÝ ASIAGO CHOP S ROSTLINNÝM SÝŘENÍM)

  Tradice Čerstvého Asiago CHOP se setkává se zeleninovým syřidlem extrahovaným z květů bodláku, ideální pro ty, kteří dodržují vegetariánskou stravu a hledají alternativu k hovězímu syřidlu.

 • ČERSTVÝ ASIAGO CHOP REZERVA

  Díky minimálně 40ti dennímu zrání získává Čerstvý Asiago CHOP osobitost a je obohaceno o intenzivní tóny při zachování tradiční sladkosti. Jedinečná chuť, která získává označení Rezerva.

 • ASIAGO CHOP MEZZANO

  Sladkost se snoubí s jemnou chutí v sýru vyrobeném z částečně odstředěného mléka a zrajícím 4 až 10 měsíců. Jeho jemná a kompaktní konzistence nabízí lehké tóny trávy a sena.

 • STARÝ ASIAGO CHOP

  Bohatá chuť díky 10 až 15měsíčnímu zrání. Na bázi částečně odstředěného mléka si podmaní patra Vašich úst díky své charakteristické chuti a intenzivní vůni.

 • VELMI STARÝ ASIAGO CHOP

  Specialita benátsko-trentinské mléčné tradice, založená na částečně odtučněném mléce. Zraje více než 15 měsíců, je k dispozici v omezeném množství a překvapuje svými sofistikovanými a pronikavými vůněmi.

 • ZRALÝ ASIAGO CHOP S ROSTLINNÝM SÝŘENÍM

  Tradice zralého Asiago CHOP se setkává se rostlinným syřidlem extrahovaným z květů bodláku, ideální pro ty, kteří dodržují vegetariánskou stravu a hledají alternativu k hovězímu syřidlu.

 • ZRALÝ ASIAGO CHOP HORSKÝ PRODUKT

  Vrchol pochoutek: vyrobeno z mléka nadojeného v horách, zpracovaného a zrajícího v nadmořské výšce nad 600 metrů v nekontaminovaném prostředí Předalp.

STÁHNOUT SPECIFIKACI PRODUKTU

CERTIFIKÁTY

Chráněné Označení Původu

Sýr Asiago má certifikaci CHOP od Evropské unie. Značka, která označuje produkt, jehož vlastnosti jsou dány přírodními a lidskými činiteli prostředí, ze kterého pochází, a jehož výrobní fáze pocházejí z vymezené zeměpisné oblasti.

RECEPTURY

Zamilujte se na první ochutnání.

Lasagne s Asiago PDO, dýní a pórkem

Předehřejte troubu na 180 °C. Dýni rozkrojte, odstraňte slupku a semínka. Upečte ji doměkka. Nechte ji vychladnout a poté ji rozmačkejte vidličkou nebo ponorným mixérem na hladkou konzistenci. Přidejte pepř, sůl a olej a odstavte.
LEGGI LA NEWS

Cukety plněné rýží a zeleninou

Cukety omyjte a zbavte konců; blanšírujte je 5 minut v osolené vodě. Poté je slijte a nechte vychladnout. Pak je podélně rozkrojte napůl a opatrně vydlabejte dužinu. Rýži uvařte v osolené vodě, sceďte ji a přendejte do mísy.
LEGGI LA NEWS

Cordon Bleu plněný sýrem Asiago CHOP

Kuřecí prsa nakrájejte na rovnoměrné plátky. Pokud se vám zdají příliš tlustá, můžete je zploštit pomocí strojku na maso. Osolte je, opepřete a mezi jednotlivé plátky vložte vařenou šunku a na tenké plátky nakrájené Asiago PDO Fresco.
LEGGI LA NEWS
OBJEVIT VŠECHNY RECEPTY

SOCIÁLNÍ MÉDIA PROMOTÉRA

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram