SÝR ASIAGO CHOP

Sýr s tisíciletou historií, který se zrodil na jedinečném území podle mlékárenské tradice předávané po generace. Neskutečná pochoutka vyráběná ve dvou hlavních typech: Asiago DOP Fresco e Asiago DOP Stagionato (Čerstvý Asiago CHOP a Zralý Asiago CHOP).

PROMOTÉR

Konsorcium pro Ochranu Sýra Asiago

Jedná se o sdružení sýrařů a výrobců zrajících sýrů. Jeho úkolem je chránit, propagovat, vylepšovat a informovat spotřebitele o značce, označení a sýru Asiago CHOP v Itálii i v zahraničí. Sleduje výrobek od sběru surovin až po jeho uvedení na trh, přičemž ověřuje dodržování Specifikace výrobku.

PŮVODNÍ ÚZEMÍ

Mezi přírodou a tradicí.

Území, kde příroda a člověk vždy žili vedle sebe. Zeměpisné prostředí, které obklopují hory a pláně procházející zvlněnými kopci. Zde, všude kolem náhorní plošiny Asiago, zvláštní mikroklima vytvořilo obrovskou biologickou rozmanitost ve vegetaci.
Dar přírody, který se stává potravou našich krav: zrodí se tak nejlepší mléko, mléko, ze kterého vznikne nejlepší sýr.

PŘEJÍT NA WEBOVÉ STRÁNKY PROMOTÉRA

PRODUKTY

Dokonalé chutě, poznamenané časem.

  ČERSTVÝ ASIAGO CHOP

  Veškerá chuť čerstvě nadojeného mléka v sýru s plnotučným mlékem zrajícím alespoň 20 dní. Čerstvé Asiago CHOP taje v ústech s každým soustem a dodává sladké a lehce kyselé tóny.

 • ČERSTVÝ ASIAGO CHOP HORSKÝ PRODUKT

  Klenot pochoutek, vyrobený z mléka nadojeného v horách, zpracovaného a zrajícího minimálně 30 dní v nadmořské výšce nad 600 metry v nekontaminovaném prostředí Předalp.

 • ČERSTVÝ ASIAGO CHOP S ROSTLINNÝM SÝŘENÍM)

  Tradice Čerstvého Asiago CHOP se setkává se zeleninovým syřidlem extrahovaným z květů bodláku, ideální pro ty, kteří dodržují vegetariánskou stravu a hledají alternativu k hovězímu syřidlu.

 • ČERSTVÝ ASIAGO CHOP REZERVA

  Díky minimálně 40ti dennímu zrání získává Čerstvý Asiago CHOP osobitost a je obohaceno o intenzivní tóny při zachování tradiční sladkosti. Jedinečná chuť, která získává označení Rezerva.

 • ASIAGO CHOP MEZZANO

  Sladkost se snoubí s jemnou chutí v sýru vyrobeném z částečně odstředěného mléka a zrajícím 4 až 10 měsíců. Jeho jemná a kompaktní konzistence nabízí lehké tóny trávy a sena.

 • STARÝ ASIAGO CHOP

  Bohatá chuť díky 10 až 15měsíčnímu zrání. Na bázi částečně odstředěného mléka si podmaní patra Vašich úst díky své charakteristické chuti a intenzivní vůni.

 • VELMI STARÝ ASIAGO CHOP

  Specialita benátsko-trentinské mléčné tradice, založená na částečně odtučněném mléce. Zraje více než 15 měsíců, je k dispozici v omezeném množství a překvapuje svými sofistikovanými a pronikavými vůněmi.

 • ZRALÝ ASIAGO CHOP S ROSTLINNÝM SÝŘENÍM

  Tradice zralého Asiago CHOP se setkává se rostlinným syřidlem extrahovaným z květů bodláku, ideální pro ty, kteří dodržují vegetariánskou stravu a hledají alternativu k hovězímu syřidlu.

 • ZRALÝ ASIAGO CHOP HORSKÝ PRODUKT

  Vrchol pochoutek: vyrobeno z mléka nadojeného v horách, zpracovaného a zrajícího v nadmořské výšce nad 600 metrů v nekontaminovaném prostředí Předalp.

STÁHNOUT SPECIFIKACI PRODUKTU

CERTIFIKÁTY

Chráněné Označení Původu

Sýr Asiago má certifikaci CHOP od Evropské unie. Značka, která označuje produkt, jehož vlastnosti jsou dány přírodními a lidskými činiteli prostředí, ze kterého pochází, a jehož výrobní fáze pocházejí z vymezené zeměpisné oblasti.

RECEPTURY

Zamilujte se na první ochutnání.

Trojúhelníčky z listového těsta s hruškami a Asiago DOP Vecchio

Předehřejte troubu na 200 °C. Mezitím oloupejte hrušky, odstraňte pecky a nakrájejte je na kostky. Nastrouhejte Asiago PDO Vecchio a smíchejte je v míse s kozí ricottou, míchejte, dokud směs nebude bez hrudek.
LEGGI LA NEWS

Risotto, Asiago DOP Stravecchio, zvěřina, senný gel, tuřínový prášek

Zahřejte 1 litr vody na 70 stupňů, přidejte sýrové kůry a nechte je asi 30 minut louhovat. Přecedíme a necháme stranou.
LEGGI LA NEWS

Koktejl z olivového oleje Veneto DOP Martini

Do džbánu nalijte 200 ml ginu a poté olej Evo Veneto PDO. Promíchejte tyčovou lžící a nádobu vložte do mrazničky.  Jak olej mrzne, oddělí se od ginu a vytvoří na horní části džbánu film.
LEGGI LA NEWS
OBJEVIT VŠECHNY RECEPTY

SOCIÁLNÍ MÉDIA PROMOTÉRA

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram