PROMOTÉŘI

Evropské dokonalosti, které budete milovat, poznávat, chránit.

 • logo-consorzio-valpolicella

  KONSORCIUM PRO OCHRANU VÍN VALPOLICELLA

  Vinohradníci, vinaři a stáčírny vín z oblasti Valpolicella společně chrání a posilují tyto dokonalosti.

  Přečtěte si více
 • KONSORCIUM PRO OCHRANU SÝRA ASIAGO

  Konsorcium výrobců a dozrávajících, kteří vyrobili skutečně mimořádný sýr, respektující pravidla Výrobního řádu.


  Přečtěte si více
 • logo-consorzio-aipop

  MEZIREGIONÁLNÍ SDRUŽENÍ PĚSTITELŮ OLIVOVNÍKŮ

  Orgán, který podporuje místní výrobce ceněného extra panenského olivového oleje Veneto CHOP.
  Přečtěte si více
 • logo-consorzio-riso

  ONSORCIUM PRO OCHRANU RÝŽE NANO VIALONE VERONESE CHZO

  Skupina výrobních společností, která zaručuje kvalitu této ušlechtilé rýže a jejího zpracování.
  Přečtěte si více

EVROPSKÉ ZNAČKY KVALITY

Zamilujte se do certifikované kvality.

CHOP

Chráněné Označení Původu označuje produkt, jehož vlastnosti jsou dány přírodními a lidskými činiteli, ze kterého pochází, a jehož výrobní fáze pocházejí z vymezené zeměpisné oblasti.

CHZO

Chráněné Zeměpisné Označení označuje produkt, pocházející z místa, regionu nebo země, jehož jakost, dobré jméno nebo jiné vlastnosti, jež lze přičíst tomuto zeměpisnému původu a jehož výroba probíhá ve vymezené zeměpisné oblasti alespoň v jedné z jejích fází.

ZJISTĚTE VÍCE O ZNAČKÁCH

AKCE

Objevujte, ochutnávejte, sdílejte.

29 NOVEMBRE - 7 DICEMBRE

Profesionálové z Riso Nano Vialone Veronese IGP na 54. ročníku gastronomické soutěže “Spiga d’Oro – Giorgio Gioco” na veletrhu Fiera del Riso 2023.

Stala se jím Risotteria Melotti vedená Lucou Melottim a šéfkuchařem Giacomem Rincem, kterou ocenila odborně-technická porota ve složení Silvia Gioco, restaurace "Arche", Paolo Forgia, viceprezident Associazione Cuochi Scaligeri, Caifa Romualdo, člen Consorzio Riso Nano Vialone Veronese IGP, Luca Fasoli, radní Associazione Cuochi Scaligeri a vedoucí škol, Claudio Gasparini, novinář a Lorenzo Simeoni, delegát Slow Food ve Veroně.
29 NOVEMBRE - 7 DICEMBRE

Šéfkuchař Giancarlo Cammisa vyhrává cenu “Chicco d’Oro”: 30. ročník soutěže na veletrhu Fiera del Riso 2023.

Právě veronský šéfkuchař přijetím Giancarlo Cammisa získal "Chicco d'Oro", prestižní ocenění vysoké kuchyně, které se již třicet let uděluje v rámci veletrhu Fiera del Riso ve spolupráci s Ente Fiera of Isola della Scala.
29 NOVEMBRE - 7 DICEMBRE

Fiera del Riso: 34. ročník Palio delle Contrade volí nejlepší risotto s Riso Nano Vialone Veronese IGP.

Volí se nejlepší risotto s Riso Nano Vialone Veronese IGP uvařené amatérskými kuchaři z území Veronese. Do soutěže Palio delle Contrade, která se koná během tolik očekávaného rýžového veletrhu, se každoročně zapojují amatérští kuchaři z oblasti Isola della Scala, která je srdcem IGP Riso Nano Vialone Veronese.
OBJEVTE VŠECHNY UDÁLOSTI

NOVINKY

V srdci dokonalosti.

Amarone della Valpolicella: sváteční harmonie ve sklenici.

Jaké by to byly Vánoce bez dobrého přípitku? Doporučujeme vám připít si vínem, které je světovým unikátem: Amarone della Valpolicella, evropsky výjimečné víno, které pochází ze stejně jedinečné země, z Valpolicella.
LEGGI LA NEWS

Dobré a zdravé Vánoce: proč si vybrat certifikované evropské výrobky.

Před vánočními svátky roste povědomí spotřebitelů o tom, že se rozhodují nejen pro chutné, ale i zdravé Vánoce tím, že si vybírají certifikované evropské výrobky nejvyšší kvality. Motivem pro tuto volbu jsou koncepty, které evropské výrobky vždy podporovaly: udržitelnost, bezpečnost potravin, tradice a kultura, ochrana životního prostředí a místní dokonalost.
LEGGI LA NEWS

Vařený veletrh. Rýže Riso Nano Vialone Veronese IGP je hvězdou zlaté medaile.

Dlouho očekávaný veletrh vařeného masa v Isola della Scala začal, a to ve znamení kuchařských show, ochutnávek a akcí všeho druhu. Mezi nimi bychom rádi vyzdvihli gastronomickou soutěž XIII City of Rice Trophy, jejíž slavnostní předávání cen se konalo v restauraci Taste of Earth.
LEGGI LA NEWS
OBJEVTE VŠECHNY NOVINKY
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram