VÍNA Z OBLASTI VALPOLICELLA

Valpolicella, Valpolicella Ripasso, Amarone della Valpolicella, Recioto della Valpolicella. Evropské dokonalosti DOC a DOCG, výsledek historických místních vinic, které darují nezaměnitelnou a nenapodobitelnou stopu uznávanou po celém světě.

logo-consorzio-valpolicella

PROMOTÉR

Konsorcium pro Ochranu Vín Valpolicella

Již více než 90 let sdružuje místní vinohradníky, vinaře a stáčírny vína z oblasti Valpolicella. Zabývá se propagací, informováním a zhodnocováním vín a oblasti Valpolicella, ochranou značky a vinařství v oblasti produkce, dohledem, ochranou a obranou označení.

PŮVODNÍ ÚZEMÍ

Vinohrady dokonalých vín.

Valpolicella se nachází na severu provincie Verona. Jeho území se rozprostírá v kopcích na úpatí veronských Předalp a části východních Alp.
Krajina Valpolicella je převážně kopcovitá a téměř všude dominují vinice. Geologické a klimatické vlastnosti území jsou základem skvělé kvality jeho vín. Pěstování vinic se řídí zkušenostmi vinohradníků shromážděných v Consorzio Tutela Vini Valpolicella (Konsorciu pro Ochranu Vín Valpolicella), které každý den chrání a zdokonaluje tyto velké evropské dokonalosti.

PŘEJÍT NA WEBOVÉ STRÁNKY PROMOTÉRA

PRODUKTY

Čtyři mimořádná vína, jedna velká tradice.

  VALPOLICELLA DOC

  Mladé a jemné víno s lehce moštovou vůní a svěží, suchou nebo spíše jemnou, příjemně živou chutí. Červené víno se získává vinifikací hroznů z oblasti Valpolicella, po kterém následuje krátké zrání.

 • VALPOLICELLA RIPASSO DOC

  Valpolicella Ripasso je víno se střední strukturou a poměrně silným obsahem alkoholu, získané kvašením základního vína Valpolicella na výliscích Amarone nebo Recioto. Výsledkem je světový unikát s velkým tělem, výrazným zaoblením a vynikající životností.

 • AMARONE
  DELLA VALPOLICELLA DOCG

  Nejprestižnější víno z oblasti Valpolicella se získává lisováním sušených hroznů, které leží 100/120 dní na roštech ve větrané hale. Sušené hrozny se v zimě vinifikují při řízené teplotě a pomalu fermentují, aby se získalo suché víno s vysokým obsahem alkoholu. Dlouhé stárnutí ve dřevě pak zdokonaluje jeho strukturu a jedinečnou osobnost.

 • RECIOTO
  DELLA VALPOLICELLA DOCG

  Předchůdce Amarone, nejstarší vín s tímto označení, začíná svůj výrobní proces sušenými hrozny. Jakmile je dosaženo potřebné koncentrace cukru, postoupí se k vinifikaci. Je to jediné sladké víno vyráběné ve Valpolicella, které díky své struktuře a dobré kyselince je vždy chutné.

Seznamte se s pravidly, kterými se řídí výroba vín z oblasti Valpolicella.

CERTIFIKÁTY

DOC a DOCG

Vína z oblasti Valpolicella jsou certifikována CHOP Evropskou unií. Značka, která označuje produkt, jehož vlastnosti jsou dány přírodními a lidskými činiteli prostředí, ze kterého pochází, a jehož výrobní fáze pocházejí z vymezené zeměpisné oblasti.

RECEPTURY

Zamilujte se na první ochutnání.

Tiramisù s Recioto della Valpolicella DOCG a malinami

Oddělte žloutky od bílků. V míse vyšlehejte žloutky se 100 g cukru do světlé a nadýchané pěny. Odděleně vyšlehejte smetanu a bílky, poté obě hmoty opatrně vmíchejte a míchejte odspodu nahoru.
LEGGI LA NEWS

Panna cotta z Asiaga CHOP Čerstvé

V malém hrnci zahřejte smetanu, mléko a cukr na 90 °C. Přidejte předem namočenou želatinu a Asiago PDO Fresco.Směs nalijte do forem a nechte zhoustnout. Poté ji dejte vychladit do lednice.
LEGGI LA NEWS

Karnevalové Crostoli s olivovým olejem CHOP Veneto

Ve velké míse smíchejte všechny ingredience a hněťte, dokud nezískáte hladké těsto. Bochník zabalte do potravinářské fólie a nechte ho alespoň 1 hodinu odpočívat v chladničce.
LEGGI LA NEWS
OBJEVIT VŠECHNY RECEPTY

SOCIÁLNÍ KONSORCIUM

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram