Lasagne s Asiago PDO, dýní a pórkem

Cz Ingredients

SUROVINY (pro 4 osoby)


- 250 g čerstvých vaječných lasagní

- 500 g dýně

- 2 pórky

- 200 g na kostičky nakrájeného sýra Asiago DOP Fresco

- nastrouhaný sýr Asiago DOP Stravecchio podle chuti

- 500 ml bešamelové omáčky

- 2 lžíce olivového oleje

- Sůl a pepř podle chuti

- Muškátový oříšek podle chuti

Cz Instructions

Kategorie

První chod

Doba přípravy

45 minut

Příprava

Předehřejte troubu na 180 °C. Dýni rozkrojte, odstraňte slupku a semínka. Upečte ji doměkka. Nechte ji vychladnout a poté ji rozmačkejte vidličkou nebo ponorným mixérem na hladkou konzistenci. Přidejte pepř, sůl a olej a odstavte.
Na pánvi rozehřejte olivový olej na středním plameni a přidejte nakrájený pórek. Vařte, dokud nezměkne a nezprůsvitní, a občas promíchejte, aby se nepřipálil. Podle chuti osolte a opepřete.
Mezitím připravte bešamelovou omáčku: do hrnce nalijte mléko, přidejte muškátový oříšek, sůl a nechte zahřát. V jiném hrnci rozpusťte máslo s moukou a míchejte metličkou, aby se netvořily hrudky. Získáte tak jíšku. Nyní smíchejte jíšku s horkým mlékem a pomalu ji přilévejte. Míchejte na mírném ohni, dokud bešamel nedosáhne požadované konzistence. Nyní začněte sestavovat lasagne: do lehce vymazané zapékací misky rozetřete na dno tenkou vrstvu bešamelové omáčky.
Na dno naneste vrstvu bešamelové omáčky. Přikryjte první vrstvou lasagní.
Na první řadu lasagní rovnoměrně rozetřete polovinu dýňové a pórkové směsi. Dýňovo-pórkovou směs posypte kostičkami Asiago DOP Fresco. Nakonec sýr přelijte vrstvou bešamelové omáčky.

Postup opakujte, dokud nespotřebujete všechny ingredience, a nakonec je potřete vrstvou bešamelové omáčky.
nahoře hojně nastrouhaným Asiago DOP Stravecchio. Pečeme ve statické troubě vyhřáté na 180 °C asi 45 minut. Vyjměte z trouby a nechte několik minut odpočívat. minut před podáváním lasagní.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram