RÝŽE NANO VIALONE VERONESE CHZO

Rýže Nano Vialone Veronese CHZO: první rýže, která získala označení CHZO od Evropské unie za přísné dodržování pravidel při pěstování a zpracování. Výrobní standardy, které zaručují pravost, vůni a vynikající gastronomický výsledek této vyhlášené rýže.

logo-consorzio-riso

PROMOTÉR

Konsorcium pro Ochranu Rýže Nano Vialone Veronese CHZO

Sdružuje všechny společnosti, které se podílejí na výrobě této dokonalosti CHZO. Dohlíží na čistotu odrůdy, způsoby pěstování, zpracování a prezentaci této rýže ke spotřebě a zaručuje soulad se Specifikací výrobku schváleným a registrovaným Evropským společenstvím.

PŮVODNÍ ÚZEMÍ

Země, voda, čas.

Rýže Nano Vialone Veronese CHZO se rodí ve veronské nížině, z půdy zavlažované čistou pramenící vodou. Rovinaté pozemky jsou ideální pro setí, protože umožňují, aby voda, zdroj života pro rýžová pole, rovnoměrně zaplavovala pole.
V životě této speciality se totiž střídají povodně a období sucha, odborně regulované pěstitelem rýže, aby doprovázely růst rýže, a to od počátku jara do začátku podzimu.

PŘEJÍT NA WEBOVÉ STRÁNKY PROMOTÉRA

PRODUKTY

Unikátní. Vzhledem i chutí.

    RISO NANO VIALONE VERONESE IGP

    Rýže Nano Vialone Veronese CHZO pochází z rýže získané z pečlivě vybraných semen druhu japonica odrůdy Vialone Nano.
    Má středně velké bílé zrno, kulatého a polodlouhého tvaru, které odhaluje jakousi centrální „perlu“.
    Rýže Nano Vialone Veronese, milovaná v kuchyni, dobře absorbuje koření a má vynikající výsledky během varu. Funkce, díky kterým je ideální pro přípravu rizota.

CERTIFIKÁTY

Chráněné Zeměpisné Označení

Rýže Nano Vialone Veronese CHZO je Chráněné Zeměpisné Označení. Certifikace, které označuje produkt, k jehož zeměpisnému původu lze připsat dané jakosti, pověsti nebo jiné vlastnosti a jehož výroba probíhá ve vymezené zeměpisné oblasti alespoň v jedné z jejích fází.

RECEPTURY

Zamilujte se na první ochutnání.

Lasagne s Asiago PDO, dýní a pórkem

Předehřejte troubu na 180 °C. Dýni rozkrojte, odstraňte slupku a semínka. Upečte ji doměkka. Nechte ji vychladnout a poté ji rozmačkejte vidličkou nebo ponorným mixérem na hladkou konzistenci. Přidejte pepř, sůl a olej a odstavte.
LEGGI LA NEWS

Cukety plněné rýží a zeleninou

Cukety omyjte a zbavte konců; blanšírujte je 5 minut v osolené vodě. Poté je slijte a nechte vychladnout. Pak je podélně rozkrojte napůl a opatrně vydlabejte dužinu. Rýži uvařte v osolené vodě, sceďte ji a přendejte do mísy.
LEGGI LA NEWS

Cordon Bleu plněný sýrem Asiago CHOP

Kuřecí prsa nakrájejte na rovnoměrné plátky. Pokud se vám zdají příliš tlustá, můžete je zploštit pomocí strojku na maso. Osolte je, opepřete a mezi jednotlivé plátky vložte vařenou šunku a na tenké plátky nakrájené Asiago PDO Fresco.
LEGGI LA NEWS
OBJEVIT VŠECHNY RECEPTY

SOCIÁLNÍ MÉDIA PROMOTÉRA

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram