Příchozí němečtí a čeští operátoři. Propagační plán Consorzio di Tutela Formaggio Asiago pokračuje.

Nový propagační plán Consorzio Tutela Formaggio Asiago v Německu a v České republice pokračuje a v Itálii a v Evropě jsou naplánována různá setkání a aktivity.

Dne 4. září se totiž v Plateau sešlo asi dvacet nejvýznamnějších profesionálních provozovatelů a potravinářských novinářů z německého a českého trhu, kteří se přijeli seznámit s úzkým vztahem mezi chovem hospodářských zvířat a řemeslnou výrobou CHZO Asiago.

Byla to příležitost k přehlídce velké tradice sýra Asiago CHOP, včetně návštěvy malghe (salaší) a mlékáren, a zakončená obědem, na němž se skvělý sýr Altopiano setkal s víny Consorzio Tutela Vini Valpolicella.

Akce je součástí kampaně “That’s Amore – European lifestyle: taste wonderfood” financované EU, jejímž cílem je propagovat kvalitní evropské značky v Německu, Itálii a České republice.
Příští schůzkou bude veletrh Anuga 2023, který se koná každé dva roky a je naplánován na 7. až 11. října v Kolíně nad Rýnem, kam Consorzio Tutela Formaggio Asiago přiveze svůj projekt udržitelného růstu založeného na inovacích a respektování hodnot a původních prvků denominace.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram