Risotto all’Amarone nominované jako typický produkt. Vyhlášení v předvečer Amarone Opera Prima.

Risotto all’Amarone je kandidátem na oficiální zařazení mezi typické veronské pokrmy. A kdy jindy by se to dalo oznámit než v předvečer Amarone Opera Prima? Tímto způsobem by se mohlo oslavit spojení proslulého názvu vína s lahůdkami místní kuchyně.

Prezident vinařského konsorcia Valpolicella Christian Marchesini zdůraznil význam tohoto pokrmu, který představuje hluboké spojení mezi devatenácti obcemi regionu a Veronou s jejím mimořádným vinařským dědictvím, ale také s další vynikající kvalitou, kterou je Riso Nano Vialone Veronese IGP, nevyhnutelný společník tohoto tradičního pokrmu.

Tato novinka zpečeťuje stále se prohlubující pouto mezi označením a veronskou kuchyní a poprvé certifikuje pokrm na bázi vína jako De.Co (Denominazione Comunale, značka osvědčující zeměpisný původ).

Žádost o uznání podpořilo sdružení Typičtí restauratéři města Verony v čele se třemi navrhujícími restauracemi, Caffè Monte Baldo, Ristorante Al Calmiere a Trattoria Pane e Vino, ve spolupráci s konsorciem Valpolicella, konsorciem Vialone Nano Rice a úřadem pro veletrhy rýže Isola della Scala. Dílo plné synergie a vášně, které oslavuje autenticitu a výjimečnost tohoto území.

Risotto all’Amarone della Valpolicella se na seznamu certifikovaných městskou radou připojí k historickým receptům, jako jsou gnocchi, Nadalin, Pastisada de Caval, Pearà a Renga.

Je to skutečná pocta gastronomickému bohatství regionu. Setkání skvělé rýže, skvělého vína a skvělé kultury, evropské kultury.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram