Risotto s Riso Nano Vialone Veronese CHZO, Asiago DOP Fresco a maliny

Cz Ingredients

SUROVINY (pro 4 osoby)


- 320 g rýže Vialone Veronese Nano s CHZO

- 150 g čerstvého sýra Asiago CHOP

- 150 g čerstvých malin

- 1 cibule nakrájená nadrobno

- 60 ml suchého bílého vína

- 1,5 l zeleninového vývaru, udržovaného v teple

- 2 lžíce olivového oleje

- 30 g másla

- Sůl a černý pepř podle chuti

- Vyzrálý sýr Asiago CHOP ve vločkách na ozdobu

- nasekaná čerstvá petrželka na ozdobu (nepovinné)

Cz Instructions

Kategorie

První chod

Doba přípravy

45 minut

Příprava

V hrnci přiveďte zeleninový vývar k varu a udržujte ho na mírném ohni. Ve velké pánvi rozehřejte olivový olej a přidejte nakrájenou cibuli. Cibuli smažte na mírném ohni, dokud nezprůhlední.
Přidejte rýži a za stálého míchání ji opékejte asi 2-3 minuty, dokud lehce nezezlátne.
Rýži podlijte bílým vínem a pokračujte v míchání, dokud se víno neodpaří. Začněte přidávat zeleninový vývar po jedné naběračce a počkejte, až se tekutina vstřebá, a teprve potom přidávejte další. Pokračujte ve vaření asi 16-18 minut, nebo dokud rýže není al dente. Během posledních 5 minut vaření přidejte do rizota maliny. Pokračujte v jemném míchání.
Jakmile je rizoto uvařené, přidejte na kostičky nakrájený sýr Asiago DOP Fresco a máslo. Dobře promíchejte, dokud nevznikne krémová konzistence. Podle chuti osolte a opepřete.
Rizoto s Asiago DOP Fresco a malinami podávejte v jednotlivých miskách. Ozdobte hoblinkami sýra Asiago DOP Stagionato a případně posypte nasekanou petrželkou.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram