Gnocchi s fondue Asiago DOP Vecchio, čekankou a vlašskými ořechy.

Cz Ingredients

Ingredience pro 4 osoby.

Na gnocchi:

500 g brambor.

150 g mouky

1 vejce

špetka soli


Na fondue:

Vložte 200 g strouhaného Asiaga PDO Vecchio.

200 ml čerstvé smetany

50 g másla

Sůl a pepř podle chuti


Pro ochucení:

Vezměte si na pomoc 1 hlávku čekanky a nakrájejte ji na kousky.

50 g vlašských ořechů

olivový olej

Sůl a pepř podle chuti

Cz Instructions

Kategorie

První

Čas na přípravu

50 minut

Proces

Brambory dobře omyjte a vložte je do hrnce se studenou vodou. Přiveďte je k varu a vařte, dokud nezměknou (asi 30-40 minut). Brambory slijte a ještě horké je oloupejte. Rozmačkejte je šťouchadlem na brambory nebo je propasírujte přes síto, abyste získali jemné pyré. Bramborovou kaši dejte na očištěnou pracovní plochu a přidejte mouku, vejce a špetku soli. Hněťte těsto, dokud nebude hladké a kompaktní. Rozdělte těsto na malé porce a vytvarujte z nich “hady” o průměru asi 2 cm. Tyto hady nakrájejte na kousky asi 2 cm, abyste získali knedlíky. Pokud chcete, můžete noky tradičně vytvarovat pomocí hrotů vidličky nebo vhodného nástroje.

Přiveďte hrnec s osolenou vodou k varu a vařte noky, dokud nevyplavou na povrch (asi 2-3 minuty). Slijte je a dejte stranou.

Na fondue:

V hrnci na středním ohni rozpusťte máslo a přidejte čerstvou smetanu. Zahřívejte ji, dokud nedosáhne bodu varu. Přidejte nastrouhaný sýr Asiago DOP Vecchio a dobře míchejte, dokud se zcela nerozpustí a fondue nebude hladké a homogenní. Podle chuti osolte a opepřete.

Pro dochucení

Radicchio nakrájíme na tenké proužky. Na pánvi rozehřejte trochu olivového oleje a přidejte čekanku. Vařte na ohni střední, dokud čekanky nezvadnou. Přidejte nahrubo nasekané vlašské ořechy a ještě pár vařte minut. Dochuťte solí a pepřem. Přidejte noky do pánve s čekankou a vlašskými ořechy a jemně promíchejte aby se chutě propojily. Noky rozdělte na talíře a zalijte je fondue Asiago DOP Vecchio. Ozdobte několika celými vlašskými ořechy a posypte extra strouhaným sýrem. Ihned podávejte a vychutnejte si toto jídlo.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram