Fíkový koláč s Recioto DOC pudinkem Valpolicella

Cz Ingredients

Složení (průměr šipky 24 cm)

Pro křehké těsto

350 g 00 mouky

1 celé vejce

120 g moučkového cukru

200g másla (studené)

4 g vanilkových kvasinek

1 špetka soli

Citronová kůra


Pro Recioto della Valpolicella cukrářský krém

500 ml mléka

60 g 00 mouky

2 žloutky

130 g granulátu cukr

60 ml Recioto della Valpolicella

Citronová kůra


Pro pokrytí

400 g čerstvých fíků

Cz Instructions

Kategorie

cukroví

Čas na přípravu

40 minut

Proces
Pro sladkou křehkost

Máslo nakrájejte na kousky a smíchejte v misce s práškovým cukrem, dokud se nestane krémovým.

Přidejte vejce, strouhané citronové kůry, mouku a hněťte rukama nebo planetární mixérem, dokud nedostanete hladké těsto. Nechte těsto odpočinout v chladničce po dobu 45 minut a zabalte do průhledné lepicí fólie. Po vyjmutí z chladničky vyválíme těsto z krátké krusty s rolí na pomoučené ploše. Těsto přeneste na pánev o průměru 24 cm v předem namazané formě.

Vypíchněte dno párátkem, pak těsto zakryjte pečícím papírem, vložte na něj silikonové závaží na dorty nebo sušené luštěniny.

Pečeme v troubě asi 180 minut a pečeme asi 20/25 minut. Když je chladno, vyjměte dort z formy a připravte se na to, abyste ho naplnili krémem, který jste mezitím připravili.

Pro Recioto della Valpolicella pudink

nalijte mléko do hrnce a přiveďte k varu. V misce, Mezitím smíchejte žloutky s cukrem a moukou, přidejte Nakrájejte a citrónové slupky. Pak nalijte polovinu horkého mléka a přidejte žloutky. Na pánvi rozehřejeme máslo a necháme na mírném ohni. Přidejte směs do hrnce a míchejte, dokud se krém nestane hedvábným a hustým. Nyní vypněte teplo a přeneste krém do jiné nádoby, nejlépe zmrazené. Zakryjte povrch krycí fólií z krému, aby se zabránilo tvorbě otravných kůžiček.

Pro kryt

Nakrájejte fíky na čtvrtky a umístěte je podle potřeby na pudink Recioto. Přeneste dort do chladničky a nechte ho vychladnout na hodinu. Nyní je připraven sloužit.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram