Arancine s Riso Nano Vialone Veronese CHZO, srdcem Asiago CHOP Fresco a ragú.

Cz Ingredients

SLOŽENÍ (10 arancine)


Na rýži

- 450 g rýže Nano Vialone Veronese CHZO

- Máslo 30 g

- 1 a půl litru vody

- Šafrán (nepovinné)

- Sůl (nepovinné)


Pro náplň

- 250 g masové omáčky (podle vlastního výběru)

- 150 g na kostičky nakrájeného Asiaga DOP Fresco

- 50 g másla

- strouhaný parmazán

- Černý pepř


Na strouhanku a smažení

- Mouka

- Vejce (přibližně 3 vejce)

- Strouhanka

- Olej ze semínek na smažení

Cz Instructions

Kategorie

Předkrmy

Doba přípravy

45 minut

Příprava

Rýži uvařte ve velkém množství osolené vody, sceďte ji al dente (stačí 14-15 minut vaření) a poté ji v hrnci míchejte s máslem a šafránem, dokud není pevná a dobře promíchaná.
Rýži přendejte na plech a dobře ji zarovnejte. Přikryjte ji potravinovou fólií a nechte vychladnout na pokojovou teplotu.
Arancina je dokonalý recept proti plýtvání. Vyberte si své oblíbené zbytky vepřového, hovězího nebo králičího ragú, které máte v lednici.
Sestavte arancinu: do navlhčené ruky vezměte asi 120 g rýže, střed zploštěte lžící masové omáčky. Přidejte kostku Asiago PDO Fresco. Rýži kolem náplně uzavřete a vytvořte kouli.
Nyní přijde na řadu obložení. Každou arančinu obalte v mouce, poté v rozšlehaných vejcích a nakonec ve strouhance, aby byly rýžové kuličky dobře obalené. Přejděte ke smažení. Na pánvi vhodné ke smažení rozehřejte olej ze semínek na teplotu přibližně 180 °C. Smažíme arančinu dozlatova. Arancine necháme okapat na papíře, abychom odstranili přebytečný olej. Podávejte horké a pochutnejte si!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram