Prowein Düsseldorf 2023. Vína Valpolicella DOC protagonisté Mezinárodního vinařského veletrhu.

Března pod praporem sdílení tisícileté kultury – vína Valpolicella: evropské excelence známé a milované po celém světě.

Od 19. do 21. března se Consorzio Tutela Vini Valpolicella účastnilo mezinárodního vinařského veletrhu Prowein 2023 v Düsseldorfu, který letos navštívilo rekordních 49 000 návštěvníků ze 141 zemí. Po jeho boku stál projekt ELTW, který s podporou Evropské unie propaguje a zkvalitňuje produkty, jimž bylo uděleno prestižní označení CHOP. Produkty, které jsou jedinečné díky přírodním a lidským faktorům specifickým pro danou oblast produkce.

To je případ Valpolicella, oblasti v provincii Verona, která se odjakživa věnuje pěstování vinné révy a výrobě ikonických vín, jako je Valpolicella DOC, Valpolicella Ripasso DOC, Amarone della Valpolicella DOCG a Recioto della Valpolicella DOCG.

Stánek hostil kolektiv 28 členských společností konsorcia a během veletrhu se konaly čtyři ochutnávky pořádané ve spolupráci s časopisem Vinum. Degustace vedl novinář a odborník na italská vína Christian Eder a návštěvníci měli možnost ochutnat to nejlepší z produkce oblasti, od Amarone della Valpolicella DOCG a Valpolicella Ripasso DOC až po Valpolicella DOC.

ELTW_NEWS_6_11

LIFE – LOVE ICONIC FOOD OF EUROPE

Účast Consorzio Tutela Vini Valpolicella v soutěži Prowein 2023 je součástí evropské kampaně “That’s Amore – European lifestyle: taste wonderfood”, jejímž cílem je propagovat evropskou excelenci na italském, německém a českém trhu.

Kromě vín Valpolicella jsou dalšími protagonisty některé z nejznámějších a nejvíce vyvážených evropských produktů, jako je IGP Riso Nano Vialone Veronese, extra panenský olivový olej Veneto DOP a sýr Asiago DOP.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram