Šéfkuchař Giancarlo Cammisa vyhrává cenu “Chicco d’Oro”: 30. ročník soutěže na veletrhu Fiera del Riso 2023.

Date

10 ČERVNA 2023

Location

OSTROV LADDER ISLAND

Právě veronský šéfkuchař přijetím Giancarlo Cammisa získal “Chicco d’Oro“, prestižní ocenění vysoké kuchyně, které se již třicet let uděluje v rámci veletrhu Fiera del Riso ve spolupráci s Ente Fiera of Isola della Scala.

Je to událost, která zapojuje skvělé kuchaře do výzvy, často s velmi složitými tématy, která tlačí na urychlení kreativity. 

Šéfkuchař Cammisa triumfoval se svým pokrmem “Bruschetta a passeggio in Veneto” – setkáním jeho apulijského původu s Benátskem. 

Pokrm, který získal úctyhodných 94,75 bodu, zvítězil u odborné poroty ve složení Luca Fasoli, technik Institutu hoteliérů Angelo Berti ve Veroně, Davide Fiorio prezident Asociace veronských kuchařů, lektor Stimmatiniho institutu ve Veroně a patron restaurace Caffè Dante, Vitangelo Galluzzi patron restaurace Masi tenuta Canova, Renato Leoni prezident Consorzio nano vialone IGP, předseda poroty Fabio Tacchella.

Druhé a třetí místo obsadili šéfkuchaři Mirko Ravasio z Lecca s risotto al 33% a Giuseppe Chiollo s risotto alla pescatora.

Hodnocena byla nejen dobrota pokrmu a respektování surovin s chráněným označením původu, chráněným zeměpisným označením a zaručenou tradiční potravinou, ale také udržitelnost, sezónnost a absence odpadu při vaření.

Evropská výjimečnost Riso Nano Vialone Veronese IGP se opět stává protagonistou dobroty, kultury a udržitelnosti v kuchyni.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram