Šéfkuchař Giancarlo Cammisa vyhrává cenu “Chicco d’Oro”: 30. ročník soutěže na veletrhu Fiera del Riso 2023.

Date

2. Října 2023

Location

Cazare cu Restaurant Top Show - Palarisitaly - Isola della Scala (Verona)

Právě veronský šéfkuchař přijetím Giancarlo Cammisa získal “Chicco d’Oro“, prestižní ocenění vysoké kuchyně, které se již třicet let uděluje v rámci veletrhu Fiera del Riso ve spolupráci s Ente Fiera of Isola della Scala.

Je to událost, která zapojuje skvělé kuchaře do výzvy, často s velmi složitými tématy, která tlačí na urychlení kreativity. 

Šéfkuchař Cammisa triumfoval se svým pokrmem “Bruschetta a passeggio in Veneto” – setkáním jeho apulijského původu s Benátskem. 

Pokrm, který získal úctyhodných 94,75 bodu, zvítězil u odborné poroty ve složení Luca Fasoli, technik Institutu hoteliérů Angelo Berti ve Veroně, Davide Fiorio prezident Asociace veronských kuchařů, lektor Stimmatiniho institutu ve Veroně a patron restaurace Caffè Dante, Vitangelo Galluzzi patron restaurace Masi tenuta Canova, Renato Leoni prezident Konsorcium pro Ochranu Rýže Nano Vialone Veronese CHZO, předseda poroty Fabio Tacchella.

Druhé a třetí místo obsadili šéfkuchaři Mirko Ravasio z Lecca s risotto al 33% a Giuseppe Chiollo s risotto alla pescatora.

Hodnocena byla nejen dobrota pokrmu a respektování surovin s chráněným označením původu, chráněným zeměpisným označením a zaručenou tradiční potravinou, ale také udržitelnost, sezónnost a absence odpadu při vaření.

Evropská výjimečnost  Rýže Nano Vialone Veronese CHZO se opět stává protagonistou dobroty, kultury a udržitelnosti v kuchyni.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram