ProWein březen 2024. Veletrhu je 30 let. S víny Valpolicella v první řadě.

Date

10. - 12. března 2024

Location

Düsseldorf

Od 10. do 12. března se konal ProWein, jedna z hlavních mezinárodních akcí věnovaných světu vína. Letos veletrh oslavil 30. výročí: 30 let setkávání, vášně, profesí ve službách světa, který nepřestává zrychlovat tep. Je to svět vynikajícího vína, v němž Evropa hraje zásadní roli.

V první řadě na této akci totiž stála vína z Valpolicella, která jsou plodem vzácné staleté tradice střežené stejnojmenným konsorciem.

Uvnitř výstavní plochy v hale 15/F21 probíhaly degustační aktivity a byly uspořádány neméně než čtyři mistrovské kurzy: dva byly uspořádány v neděli 10. března ve spolupráci s časopisem Vinum a vedl je novinář Christian Eder; další dva byly naplánovány na pondělí 11. března se Simonem Stafflerem, vedoucím degustací ve společnosti Falstaff Italia.

V rámci mistrovských kurzů „Mladé Valpo“, kterých se zúčastnili mladí lidé z Gruppo Giovani del Consorzio Vini Valpolicella, se ochutnávala zejména vína Valpolicella DOC a Valpolicella DOC Superiore, dvě vynikající vína, která nejvíce odrážejí toto území ve sklenici.

Zapojení nových generací je způsob, jak předávat vynikající kulturní dědictví, chránit tradice a jedinečné území.

Závazek, ke kterému se Konsorcium na ochranu vín Valpolicella plně hlásí. Veletrh ProWein byl ideálním místem, kde jsme se o tom mohli opět přesvědčit.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram