Rýžový veletrh 2023. Úspěch druhé evropské jednoproduktové akce.

Date

13. Září - 8. října 2023

Location

VIA PARCO DEL RISO, ISOLA DELLA SCALA, VERONA (VR), ITALIA

Také v roce 2023 se veletrh rýže Isola della Scala potvrdil jako nejočekávanější evropská událost s jedním produktem, hned za mnichovským Oktoberfestem.
Více než 500 000 servírovaných jídel, 400 zapojených společností a celé území rýže Nano Vialone Veronese CHZO jako perfektní prostředí pro přivítání návštěvníků z celé Evropy.
26 intenzivních dní, od 13. září do 8. října, plných schůzek, workshopů, konferencí a postřehů, které se točily kolem hlavního produktu oblasti Dolní Veronese, Rýže Nano Vialone Veronese CHZO, pěstovaného ve 24 obcích kolem Isola della Scala.

Dvě výstavy, dva způsoby, jak zažít rýži

„Femo Gàlzega“ bylo motto, které rezonovalo během festivalu a na vyhrazené výstavě: Gàlzega ve skutečnosti není nic jiného než tradiční dožínky, které oslavují příchod podzimu a konec léta skutečným okamžikem pohostinnosti. Výstava byla příležitostí k znovuobjevení tradic, které rok co rok učinily veletrh italským a evropským referenčním bodem.

Během veletrhu rýže upoutala pozornost další výstava: nazvaná „Italská rýže, pětihvězdičkové jídlo“ byla inovativním vzdělávacím zážitkem, jehož cílem bylo šířit ostrovní kulturu mezi dospělé a děti. Kurátorem výstavy jsou Ente Fiera di Isola della Scala, Ente Nazionale Risi a VeronaFabLab.

Za zmínku také stojí haute cuisine, která oživila 26 dnů veletrhu, a to díky spolupráci s velmi mladými Chefs of JRE, sdružením, které sdružuje nejmladší a nejreprezentativnější šéfkuchaře haute cuisine, kteří dokázali dát hodnotu k této evropské dokonalosti.

Taste of Earth – mezinárodní okno na veletrhu Rice Fair 2023.

Od 28. září do 8. října se také konal druhý ročník „Taste of Earth“, akce věnovaná internacionalizaci rýžového veletrhu, s vystavovateli z celého světa, kteří prezentovali produkty, kultury a chutě daného území. Mnoho témat bylo věnováno zvláštním zaměřením na udržitelnost, zdravé stravování a vítěznou kombinaci jídla a sportu.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram