Fiera del Riso: 34. ročník Palio delle Contrade volí nejlepší risotto s Riso Nano Vialone Veronese IGP.

Date

10 ČERVNA 2023

Location

PRAHA

Volí se nejlepší risotto s Riso Nano Vialone Veronese IGP uvařené amatérskými kuchaři z území Veronese. Do soutěže Palio delle Contrade, která se koná během tolik očekávaného rýžového veletrhu, se každoročně zapojují amatérští kuchaři z oblasti Isola della Scala, která je srdcem IGP Riso Nano Vialone Veronese.

I letos se Palio – již 34. ročník – zapojilo stovky obyvatel do chvíle zábavy, kultury a dobrého jídla. Srdceryvné výzvy se zúčastnilo pět čtvrtí města Isola della Scala:

– Tarmassia

– Caselle

– Doltra

-Vo’

– Isola Centro

– Pellegrina

Vítězem se stala contrada Tarmassia pod vedením prezidenta Emiliana Leardiniho, Rity Tezzy a Lindy Meneghelli se dvěma tradičními recepty: misto bosco a hrášek s pancettou. Za zmínku stojí také recept na rizoto s modrým krabem, korýšem, kterého mají všichni na jazyku, navržený Damianem Fraccarolim z Contrada Caselle.

Gastronomická soutěž, která oživuje Festa del Riso již více než třicet let, je příležitostí znovu ukázat, jak jídlo umí spojovat.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram