Fiera del Bollito 2023: akce pořádaná sdružením Consorzio di Tutela del Riso Nano Vialone Veronese IGP se vrací.

Date

9 LISTOPADU - 26 LISTOPADU

Location

PALARISO, ISOLA DELLA SCALA (VR)

Vařené maso a Pearà: symbolická kombinace veronské tradice, která se letos opět vrací v rámci akce jí věnované. Od 9. do 26. listopadu se v Palariso di Isola della Scala uskuteční nepřehlédnutelné setkání s místní gastronomickou tradicí.

Veletrh Bollito, který pořádá Consorzio di Tutela del Riso Nano Vialone Veronese IGP (Konsorcium pro ochranu Riso Nano Vialone Veronese IGP), se zrodil před 20 lety s myšlenkou zhodnotit místní suroviny, mezi nimiž vyniká také maso: Verona totiž patří k nejvýznamnějším oblastem v Itálii pro jeho produkci, stejně jako víno a rýže.

Na akci bude přítomna řada řezníků, kteří pro návštěvníky připraví své nejlepší kousky masa, které budou moci ochutit slavnou Pearou: chutnou omáčkou z chleba, pepře a dřeně. Jde o chudý pokrm, který má však bohatou historii a jehož kořeny sahají až do doby Longobardů.

Veletrh vařeného masa je však také něčím víc: příležitostí dostat na stůl chutě podzimu prostřednictvím krátkého a udržitelného dodavatelského řetězce.

Vedle bollito a pearà se bude podávat také risotto all’isolana, místní specialita, která se jen několik týdnů po skončení veletrhu Fiera del Riso 2023 vrací, aby si podmanila chuťové buňky všech, a to ve chvílích příjemného posezení, které se bude odehrávat mezi akcemi, soutěžemi a hudbou, přičemž celá oblast bude věnována umění a zábavě. Protože kuchyně je taková: umí spojit chuť a kulturu.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram