FIERA DEL BOLLITO 2022

Date

10 LISTOPAD - 23 LISTOPAD 2022

Location

VIA PARCO DEL RISO, ISOLA DELLA SCALA, VERONA (VR), ITALIA

Akce „Fiera del bollito con la Pearà“ nahrazuje veletrh „Cibus“, který byl dříve součástí projektu.

Fiera del Bollito con la Pearà se zrodilo před 19 lety s touhou podávat kromě veronské omáčky také kvalitní maso, které považuje provincii Verona za jednu z nejdůležitějších národních produkčních oblastí v Itálii. Z tohoto důvodu se Isola della Scala opět rozhodla podávat oblíbená jídla připravená z vybraných surovin. Kromě hrušek a vařeného masa se na veletrhu konají také typické chutě podzimu a některé oblíbené recepty, z nichž některé jsou na jídelních lístcích trattorií a restaurací stále méně časté. Nenechte si ujít, jako obvykle v Isola della Scala, rizoto all’isolana. Vše obklopeno akcemi a soutěžemi, které z této země dělají malou domovinu skutečných a dobrých chutí.

Veletrh se koná v moderní kryté budově Palariso. Několik řezníků na veletrhu vaří a nabízí návštěvníkům tradiční pokrm s několika kusy masa a chutnou veronskou omáčkou. Jako obvykle na ostrovních veletrzích bude proto dodavatelský řetězec velmi krátký, aby hostům zaručil vysokou kvalitu podávaných produktů. Kdo „má krám“, bude tedy i tím, kdo vaří. Každý stánek se tak bude snažit vydat ze sebe maximum s vědomím, že spokojenost gurmánů na veletrhu bude pro jeho podnikání velmi důležitá i ve zbytku roku.

Návštěvníci, především spotřebitelé, se u dotyčného vydání pohybovali kolem 45 000

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram