Amarone Opera Prima 2024. Festival věnovaný evropské vinařské špičce si připil na svůj 20. ročník.

Date

3.- 4. února 2024

Location

PALÁC VELKÉ GARDY - VERONA

V centru Verony, v Palazzo della Gran Guardia, se konala Amarone Opera Prima 2024.

Kermesse, která se konala již po dvacáté, zaměřila pozornost na současnost (a budoucnost) vína Amarone della Valpolicella DOCG, symbolického produktu této výrobní oblasti a skutečného mýtu mezi velkými evropskými víny. Akce se konala ve dnech 3. a 4. února 2024 a proběhla jako každý rok v sugestivním prostředí Palazzo della Gran Guardia na náměstí Piazza Bra.

Sedmdesát renomovaných výrobců Amarone se sešlo, aby veřejnosti představilo plody své práce. Komplexní, strukturované víno s bohatou vůní, která vychází ze starobylé techniky odpočívání hroznů Valpolicella: kandidát na zápis do nehmotného dědictví UNESCO.

Amarone Opera Prima propaguje Consorzio per la Tutela dei Vini Valpolicella, organizace, která již léta chrání kvalitu a tradici jednoho z nejprestižnějších evropských vín, uznávaného zákonnou ochrannou známkou tohoto označení, CHOP.

Amarone Opera Prima 2024 zahájila své motory 3. února konferencí „Klima, výroba a trhy: Valpolicella ve zkoušce změn“. Na přednášce, jejímž cílem bylo zamyslet se nad vývojovými trajektoriemi a strategiemi ve světle ekonomické analýzy odvětví a kterou moderoval ředitel společnosti Telenuovo Andrea Andreoli, vystoupili mimo jiné prezident Christian Marchesini, Andrea Lonardi, viceprezident konsorcia a mistr vína, Carlo Flamini, vedoucí vinařské observatoře Italské vinařské unie, a Maurizio Ugliano, profesor enologie na univerzitě ve Veroně.
Program pokračoval přednáškou „Amarone Opera Prima: opona s Vittoriem Grigolem“, setkáním s enfant prodige světové opery a protagonistou Veronského operního festivalu od roku 2013.

Dvě masterclass vyhrazené pro odborný a zahraniční tisk v pátek 2. února, na nichž se odborníci na víno JC Viens a Filippo Bartolotta věnovali tématům sběratelství jako investičního aktiva („Amarone, příští velká věc ve sběratelství vína?“) a vývoje výroby („Amarone: nová vlna“), byly rovněž věnovány atraktivitě a budoucnosti trhů.

V neděli 4. února byla akce zcela věnována veřejnosti a byla zakončena večírkem „Winenot X Amarone Opera Prima“, který byl propagován ve spolupráci se sdružením Winenot a skupinou mladých vinařského konsorcia Valpolicella.

Výrobci se podělili o své příběhy, tradice a tajemství související se vznikem tohoto výjimečného vína a nabídli účastníkům nezapomenutelný smyslový zážitek. Velká evropská vinařská tradice byla na scéně. Pokaždé stejně jako poprvé.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram