Cibus Parma. Riso Nano Vialone Veronese IGP v srdci Food Valley.

Ve dnech 29. až 30. března se Konsorcium pro ochranu CHZO Riso Nano Vialone Veronese zúčastnilo veletrhu Cibus Connecting Italy, referenční akce pro mezinárodní potravinářský průmysl. Koná se každoročně ve městě, které je symbolem italského potravinářského údolí: v Parmě, kolébce některých nejuznávanějších evropských výrobků.

Společnosti, výrobci a obchodní sdružení se sešli, aby nastínili budoucí potravinářské strategie, včetně workshopů, ochutnávek a vertikálních konferencí na různá témata. Hlavními protagonisty byly především skvělé produkty s chráněným označením původu a chráněným zeměpisným označením certifikované EU, včetně Riso Nano Vialone Veronese.

Ročník 2023 mohl přivítat odborníky z oboru s přehledem výzev budoucnosti, zejména s tématem udržitelnosti a ochrany vody. K vidění bylo více než 1 000 značek, vlajkových lodí potravinářského a nápojového průmyslu a více než 500 nových výrobků připravených k uvedení na trh.

Institucionální stánek Consorzio di Tutela IGP Riso Nano Vialone Veronese přivítal návštěvníky z celého světa a vštípil jim velkou tradici díky šikovným rukám Mastri Risottari, kuchařů této suroviny po celé generace.

Ideální místo, kde se seznámíte s vynikajícím produktem, který je díky svým nutričním vlastnostem protagonistou na stolech po celém světě a je vhodný jak pro každodenní stravu, tak pro stravu sportovců.

LIFE – LOVE ICONIC FOOD OF EUROPE

Účast Konsorcia pro ochranu CHZO Riso Nano Vialone Veronese na veletrhu Cibus 2023 je součástí evropské kampaně, jejímž cílem je propagovat evropskou excelenci na italském, německém a českém trhu. Kromě CHZO Riso Nano Vialone Veronese jsou dalšími protagonisty některé z nejznámějších a nejvíce vyvážených evropských produktů, jako jsou vína Valpolicella, extra panenský olivový olej s CHOP Veneto a sýr Asiago s CHOP.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram