Profesionálové z Riso Nano Vialone Veronese IGP na 54. ročníku gastronomické soutěže “Spiga d’Oro – Giorgio Gioco” na veletrhu Fiera del Riso 2023.

Date

10 ČERVNA 2023

Location

PRAHA

54. ročník gastronomické soutěže “Spiga d’Oro – Giorgio Gioco” zná svého vítěze. 

Stala se jím Risotteria Melotti vedená Lucou Melottim a šéfkuchařem Giacomem Rincem, kterou ocenila odborně-technická porota ve složení Silvia Gioco, restaurace “Arche”, Paolo Forgia, viceprezident Associazione Cuochi Scaligeri, Caifa Romualdo, člen Consorzio Riso Nano Vialone Veronese IGP, Luca Fasoli, radní Associazione Cuochi Scaligeri a vedoucí škol, Claudio Gasparini, novinář a Lorenzo Simeoni, delegát Slow Food ve Veroně.

Soutěže se zúčastnilo sedm restaurací z oblasti Verony, mezi nimi Agriturismo La Palazzina, Ristorante Pila Vecia,Trattoria Vecio Balilla, Pizzeria il Nuovo Canton da Robertino, Agriturismo San Gabriele, Osteria Le Scolette a vítězná Risotteria Melotti.

Jako každý rok se akce konala v restauraci Taste of Earth uvnitř Palariso, kde veřejnost a porota naslepo ochutnávaly risotta “all’Isolana”. Předseda komise Paolo Forgia zdůraznil vysokou kvalitu soutěžních pokrmů. 

Ocenění – věnované Giorgiu Giocovi, šéfkuchaři a básníkovi, duši restaurace 12 Apostoli ve Veroně, který zemřel v roce 2019 – se znovu potvrdilo jako nepřehlédnutelné setkání milovníků dobrého jídla, které je schopno posílit velkou evropskou dokonalost, Riso Nano Vialone Veronese IGP.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram