Profesionálové z Rýže Nano Vialone Veronese CHZO na 54. ročníku gastronomické soutěže “Spiga d’Oro – Giorgio Gioco” na veletrhu Fiera del Riso 2023.

Date

18. ZÁŘÍ 2023

Location

ISOLA DELLA SCALA (VERONA)

54. ročník gastronomické soutěže “Spiga d’Oro – Giorgio Gioco” zná svého vítěze. 

Stala se jím Risotteria Melotti vedená Lucou Melottim a šéfkuchařem Giacomem Rincem, kterou ocenila odborně-technická porota ve složení Silvia Gioco, restaurace “Arche”, Paolo Forgia, viceprezident Associazione Cuochi Scaligeri, Caifa Romualdo, člen Konsorcium pro Ochranu Rýže Nano Vialone Veronese CHZO, Luca Fasoli, radní Associazione Cuochi Scaligeri a vedoucí škol, Claudio Gasparini, novinář a Lorenzo Simeoni, delegát Slow Food ve Veroně.

Soutěže se zúčastnilo sedm restaurací z oblasti Verony, mezi nimi Agriturismo La Palazzina, Ristorante Pila Vecia,Trattoria Vecio Balilla, Pizzeria il Nuovo Canton da Robertino, Agriturismo San Gabriele, Osteria Le Scolette a vítězná Risotteria Melotti.

Jako každý rok se akce konala v restauraci Taste of Earth uvnitř Palariso, kde veřejnost a porota naslepo ochutnávaly risotta “all’Isolana”. Předseda komise Paolo Forgia zdůraznil vysokou kvalitu soutěžních pokrmů. 

Ocenění – věnované Giorgiu Giocovi, šéfkuchaři a básníkovi, duši restaurace 12 Apostoli ve Veroně, který zemřel v roce 2019 – se znovu potvrdilo jako nepřehlédnutelné setkání milovníků dobrého jídla, které je schopno posílit velkou evropskou dokonalost, Rýže Nano Vialone Veronese CHZO.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram